0
0

برای لاغری ران ها چه کنیم؟ (ورزش+برنامه غذایی)

741 بازدید

لاغری ران ها به هدف بسیاری از خانم ها و آقایان که هر روزه به من مراجعه می کنند تبدیل شده است! داشتن ران های لاغر و ظریف آرزوی هر فردی است که اضافه وزن داشته و یا اینکه چاق است. چه در سایت لاغرفیت و چه در بخش مشاوره آنلاین تغذیه از من سوال می کنند که آقای مردانی ما چگونه در یک هفته ران ها را لاغر کنیم؟ برای لاغر شدن راه ها چه کنیم؟ بهترین ورزش برای لاغری ران چیست؟ در واقع یکی از مشکلات اصلی کسانی که چاق هستند، چاقی ران های آنها است. در این مقاله می خواهیم به این پرسش ها و سوالاتی از این قبیل درباره لاغری ران پا بپردازیم. بی شک با اجرای راهکارهای ساده لاغری ران می توانید ران های خودتان را لاغر و تراشیده کنید.

برای لاغری ران چه کنیم؟ (چگونه ران های پا را لاغر کنیم؟)

لاغری سریع ران ها در یک ماه

یکی از مراجعانم می گفت من هنگام راه رفتن ران هایم با هم برخورد می کند و آزارم می دهد! پوست ناحیه داخلی ران هایم به علت ساییدگی نازک شده و می سوزد. آقای مردانی، لاغری سریع ران ها در یک ماه به چه صورت است؟

بعضی ها می گویند آقای مردانی:

 • لاغری سریع ران ها در یک هفته به چه صورت است؟
 • چگونه ران های پا را لاغر کنیم؟
 • لاغر شدن پا و ران چقدر زمان می برد؟
 • برای لاغری ران چه کنیم و چه بخوریم؟
 • و برای لاغر شدن ران ها چه بخوریم؟

همانطور که در مقاله آب کردن چربی شکم و پهلو گفتم، آب کردن چربی دور ران ها و اینکه چربی ران ها را چگونه آب کنیم کار ساده ای نیست. اما می توانید به چند روش ران های زیبا و لاغری داشته باشید.

 1. لاغری ران ها با غذا
 2. لاغری ران با ورزش

داشتن رژيم غذایی سالم برای لاغری ران ها به دو صورت ارزشمند است. یکی باعث آب شدن چربی ران ها می شود و دوم اینکه برنامه رژيم غذایی سالم در مجموع برای سلامتی کل بدن شما اثر داشته و شما را به اوج سلامتی می رساند

خوشبینانه ترین حالت این است که یک برنامه برای لاغری رانهای خود به مدت یک ماه انجام دهید. در مدت یک ماه می توانید چربی ران های خود را آب کرده و به لاغری ران و ساق پا برسید. اما اول نیاز بدانید چرا چربی در ران ها تجمع پیدا کرده و ران ها چاق می شوند؟

شما که مشغول مطالعه لاغری ران ها در لاغرفیت هستید، پیشنهاد من محمود مردانی متخصص تغذیه این است که مقاله لاغری پهلو را نیز مطالعه نمایید.

این دو مقاله مکمل همدیگر می باشند و از تکنیک های آنها در مشاوره لاغری آنلاین استفاده کردم. چون شخصی که ران های بزرگی دارد احتمال داشتن پهلوی وی نیز زیاد است.

پس یادتان باشد برای لاغری ران ها باید اقدام به آب کردن چربی پهلو هم کنید.

چرا باید ران های لاغری داشته باشیم؟

خیلی از خانم ها با این موضوع مشکلی ندارند و یا همسرشان اجازه نمی دهد برای لاغر کردن ران ها اقدام کنند! به همین خاطر این سوال مطرح می شود که اصلا چرا باید برای لاغری ران و ساق اقدام کنیم؟

همانطور که بارها در سایت رژیم غذایی لاغرفیت گقتم، چربی های تجمیع شده در بخش هایی مثل شکم و پهلو، بازوها، ران و ساق پا به معنای سبک اشتباه زندگی در تغذیه و عادت های غذایی و میزان فعالیت ما می باشد.

به همین دلیل، لاغر شدن ران پاها در نهایت منجر به این می شود که سبک زندگی و شیوه تغذیه خود را اصلاح کنیم.

فردی که فعالیت بدنی معقولی داشته باشد، بیشتر از برنامه غذایی قلیایی برای لاغری استفاده کند و تحت نظر یک مشاور تغذیه آنلاین یا حضوری باشد حتما به اندام ایده آل می رسد.

چرا چربی های زنان در ناحیه ران ذخیره می شود؟

با افزایش سن میزان عضله کم شده ولی میزان چربی ذخیره زیاد می شود. در زنان قبل از سن یائسگی چربی ها بیشتر در ناحیه شکم، پهلو، باسن، بازو و ران ها ذخیره می شوند.

در زمان غار نشینی تجمع چربی به این منظور بود که وقتی شکاری در کار نباشد و قحطی پیش آید، ذخیره چربی ران ها حالت کمک کننده دارد. در آن زمان ران های چاق نه تنها بد نبودند بلکه نشانه سلامت افراد به حساب می آمدند!

ولی امروزه خبری از قحطی نیست. تجمع چربی در ران ها به دلیل دیگری اتفاق می افتد. در این ایام به نوعی همه از غذای کافی برخوردار هستند. شاید بگویید آقای مردانی همه که به اندازه کافی نمی توانند از غذاهای متنوع و مفید بخورند؟ درست است ولی حداقل نان در سر همه سفره ها وجود دارد.

شخصی که ران های چاقی دارد بی شک از غذاهای کربوهیدرات بیشتر می خورد که سبب شده است ران هایش چاق و فربه شود.

چرا ران پا چاق می شود؟

به واقع معجون برای لاغری ران کمتر استفاده کردن کربوهیدرات و شیرینی است، چرا که منشاء چاقی ران ها همان غذاهای اسیدی است. اما چرا چربی های زنان در ناحیه ران ذخیره می شود؟

1- غذاهای اسیدی عامل چاقی ران ها

از شما سوالی دارم و آن سوال این است که اگر ما یک قطعه چوب را بسوزانیم چه چیزی از سوختن آن حاصل می شود؟ حتما می گویید ذغال و دود که درست است. ولی آیا ذغال و دود به درد ما می خورند؟ خیر ذغال و دود از مشکلات جامعه بشری هستند.

من انتظار ندارم بگویید ذغال برای قلیون نیاز است چون قلیان نیز برای سلامتی مضر می باشد

ذغال کربن خالص است و عنصر خالص به کار ما نمی آيد. مثلا اگر اکسیژن تنها در بدن بوجود بیادی به آن رادیکال آزاد می گوییم که به حان بدن افتاده و او را بسمت مرگ می برد.

ولی همان اکسیژن اگر با هیدروژن ترکیب شود، نتیجه مطلوبی به دنبال دارد و آب تولید می شود که برای حیات بشر ضروری است. در بدن نیز چنین واکنشی مثل سوختن چوب اتفاق می افتد که هم سلامتی را به مخاطره می اندازد و هم باعث چاقی ران های شما می شود. به همین خاطر در طی ایام لاغر کردن ران پا سخت تر می شود و افراد از عهده آن بر نمی آیند!

غذاهای اسیدی دقیقا برعکس غذاهای قلیایی، در بدن تجزیه می شوند به پسماندهای اسیدی یا سمی تبدیل می شوند. آیا سم برای بدن مفید است؟

خیر بسیار مضر می باشد و باید از بدن خارج شود. بدن شما به درستی دفع سموم را انجام می دهد. می پرسید از چه راهی؟ از راه تنفس و از راه ادرار. ولی در جایی دیگر توان بدن طاق می شود و نمی تواند این همه اسید را دفع کند.

2- دفع زباله های بدن دیگر علت چاقی ران و ساق پا است

شما زباله های منزل خود را چه کار می کنید؟ حتما می گویید آقای مردانی ما زباله ها را در سطل های مخصوص جمع آوری زباله می اندازیم.

آفرین به شما که جواب صحیح هم همین است. ولی در آخر زباله ها را کجا می برند؟ در دور دست از محیط شهری و محیط زندگی. چرا؟ چون باعث عفونت و بیماری های مختلف نشوند.

حال تصور کنید ماموران زحمت کش شهرداری یک هفته زباله های شهر شما را جمع نکنند چه اتفاقی می افتد؟ وای بوی تعفن در تمام شهر می پیچد، سروکله موش ها، سوسک ها، پشه ها و غیره پیدا شده و بطور کلی زندگی مختل می شود.

ران ها جای مناسبی برای انبار کردن پسماندهای اسیدی یا همان سم ها هستند. چون از دستگاه های حیاتی مثل کبد، شش ها، قلب، روده ها، پانکراس و غیره بشدت دور بوده و نمی تواند به آنها آسیب برساند. اما آنها را در چربی انبار می کند و باعث چاقی ران ها می شود

بدن نیز زباله ها را دور می ریزد. شرح آن چنین است. کار بدن فقط دفع اسید و سم نیست و در حقیقت کارهای دیگری مثل:

 • گوارش
 • گردش خون
 • تفکر
 • تنفس

و غیره را نیز بایستی انجام دهد. البته بدن شما خیلی مهربان است و در آخر سر هم به کمک شما آمده و به سم ها هنوز کار دارد. سم ها را به جاهای مطمئن برده و در آنجا انبار می نماید.

ران ها جای مناسبی برای انبار کردن پسماندهای اسیدی یا همان سم ها هستند. چون از دستگاه های حیاتی مثل کبد، شش ها، قلب، روده ها، پانکراس و غیره بشدت دور بوده و نمی تواند به آنها آسیب برساند.

اما آنها را در چربی انبار می کند و باعث چاقی ران ها می شود. درمان لاغری ران پا از اینجا باید شروع شود. لاغری ران ها (اصولی) باید با توجه به متد علمی صورت بپذیرد.

برای لاغر شدن ران ها چه بخوریم؟

میان وعده رژیمی سیر کننده

برگردیم به پرسش اصلی این مقاله لاغرفیت، برای لاغر شدن ران ها چه بخوریم و چه نخوریم؟

بدون هیچ شکی، دوری از غذاهای اسیدی و استفاده اصولی از لیست غذاهای قلیایی طبق نظر مشاور تغذیه، برای لاغری ران ها پیشنهاد می شود. اگر سوال کنید آقای مردانی شما که مشاور تغذیه هستید، ما برای لاغر شدن ران ها چه بخوریم می گویم از غذاهای قلیایی بیشتر بخوید. کاملترین لیست غذاهای قلیایی را می توانید از سایت لاغرفیت بخوانید.

استفاده از رژيم قلیایی یا رژيم آلکالاین این مزیت را دارد که پسماندهای اسیدی ندارد. از طرفی باعث دفع پسماندهای اسیدی و سم ها نیز شده و باعث لاغری ران های شما می شوند

 لاغری ران پا با خوردن غذاهای قلیایی میسر است نه با غذاهای اسیدی. برای اطلاعات بیشتر رژيم قلیایی (لاغرفیت) را مطالعه بفرمایید.

عده ای به دنبال قرص لاغری ران و باسن یا حتی لاغری ران با سلفون و روش های عجیب دیگر هستند!

پیشنهاد من بعنوان مشاور تغذیه سایت لاغرفیت این است که قرص ها و داروهای گیاهی را برای لاغری ران های خود استفاده کنید. چرا که هم خاصیت قلیایی داشته، پسماندهای سمی ندارند، همچنین باعث کاهش اشتها و افزایش سوخت چربی ران ها می شوند

دنبال لاغری سریع ران ها در یک هفته نباشید، این روندی است که زمان می برد اما حتما به نتیجه می رسید. چون دیگران هم نتیجه گرفته اند.

مزایای استفاده از قرص های لاغری ران چیست؟

قرص لاغری ران و باسن، قرص های گیاهی:

 1. پسماندهای اسیدی ندارند
 2. خاصیت قلیایی دارند
 3. باعث کاهش اشتها می شوند
 4. سوختن چربی را افزایش می دهند

اما یادتان باشد، غذاهای قلیایی

 • پسماندهای اسیدی ندارند
 • باعث لاغری سریع ران ها می شوند
 • به سلامتی بدن شما کمک می کنند

علت کوچک شدن ران و باسن

قبل از اینکه به ورزش برای لاغری ران و شکم بپردازم خاطره ای را برای شما تعریف می کنم.

خانمی که نسبتا مسن بود به من مراجعه کرد. او از علت کوچ شدن ران و باسن خود جویا شد. خیلی ناراحت بود و می گفت نمی دانم چرا باسن من اینقدر لاغر شده و مرا نیز رنج می دهد. حالت نگرانی از سر و روی وی کاملا مشخص بود.

برعکس این مقاله که راجع به لاغری ران ها می باشد برای وی رژيم جهت چاق شدن ران و باسن به وی دادم. اما چرا این مطلب را اینجا صحبت کردم مهم است.

آن نکته مهم این است که وقتی با ورزش ران های شما لاغر شود در آینده که سن شما افزایش پیدا کند حالت خوش فرم بودن خودش را حفظ می کند.

پیشنهاد لاغرفیت به شما این مقالات را بخوانید:

بهترین ورزش برای لاغری ران چیست؟

ورزش برای لاغری ران ها

با ورزش و رژيم قلیایی اندامت خودتو بساز و ازش لذت ببر

در ادامه مقاله لاغری ران ها در لاغرفیت می خواهم به بهترین ورزش برای لاغری ران و ساق پا بپردازم.

علاوه بر رژيم غذایی مناسب که توصیه من رژيم قلیایی است، ورزش برای لاغری ران ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

به نظر شما لاغری ران ها با تردمیل بهتر است یا لاغری ران ها با سلفون کشیدن روی ران ها؟ به نظر می رسد لاغری ران ها با سلفون فقط باعث دیده شدن بیشتر آب تبخیر شده از طریق ران ها دیده شود. پس لطفا فکر لاغری ران با سلفون را از ذهنتان بیرون کنید که نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

ورزش 200 برابر مورفین اثر سرخوشی و سرزندگی دارد. آنهم سرخوشی حلال و اصولی که به رسیدن به هدف لاغری ران ها کمک می کند.

آقای مردانی خودت ورزش برای لاغری ران و شکم انجام می دهید که به ما توصیه می کنید؟

بله، من معمولا 5 روز در هفته به باشگاه بدنسازی می روم و برنامه بدنسازی با دستگاه برای لاغری ران و همچنین عضله سازی دارم.

اگر توصیه به رژيم قلیایی برای شما دارم خودم انجام می دهم. همچنین ورزش را نیز چون خودم انجام می دهم و به فواید آن رسیده ام به شما نیز پیشنهاد می کنم.

آن نکته مهم این است که وقتی با ورزش ران های شما لاغر شود در آینده که سن شما افزایش پیدا کند حالت خوش فرم بودن خودش را حفظ می کند

ورزش 200 برابر مورفین اثر سرخوشی و سرزندگی دارد. آنهم سرخوشی حلال و اصولی که به رسیدن به هدف لاغری ران ها کمک می کند.

خبر خوب این است که هر نوع ورزش برای لاغری ران ها مفید است و تاثیر خواهد داشت. ولی چند ورزش که بتوانید در هر شرایطی آنها را انجام دهید را با شما به اشتراک می گذارم.

1- دوچرخه بهترین ورزش برای لاغر شدن ران ها است

ورزش دوچرخه خوابیده یا دوچرخه یا دوچرخه ثابت

لطفا به پشت و رو به سقف دراز بکشید، پاهای خود را بالا برده و به حالت پدال زدن دوچرخه این ورزش را انجام دهید. از یک دقیقه شروع کرده و مدت آن را به 5 دقیقه برسانید. این ورزش برای لاغر شدن ران و ساق پا مفید است.

2- ورزش پل زدن به پشت

دوباره به پشت دراز بکشید، پشت کتف شما به زمین چسبیده ولی باسن و ران های شما بالا قرار می گیرد.

ورزش پل زدن

۳۰ تا ۶۰ ثانیه بایستید و دوباره تکرار کنید

پل زدن یک ورزش مفید برای لاغری ران ها است که می توانید در منزل انجام دهید. پیشنهاد می کنم نگاهی به مطلب لاغری با ورزش کردن در لاغرفیت بیندازید.

3- برای لاغر کردن ران ها روی پنجه راه بروید

این ورزشی که می خواهم به شما آموزش بدهم خیلی ساده است و اگر خانم هستید وقتی از شما نیز نمی گیرد.

بهترین ورزش برای لاغری ران و ساق پا این است که روی سینه پا (پنجه پا) بایستید. مثل این که می خواهید چیزی از کابینت بالا بیاورید و دست شما نمی رسد، چه کار می کنید؟ به قول امروزی پا بلندی می کنید.

پیشنهاد سایت لاغرفیت به شما اگر از چاقی بازوها ناراحت هستید مطلب لاغری بازوها را هم مطالعه نمایید

هنگامی که مثلا جلوی ظرفشویی ایستاده اید یا هنگام طبخ غذا می توانید روی سینه پاهای خود بایستید و تا ده شماره بشمارید. بعد از شماره 10 روی کف پا بایستید و دوباره بالا بروید.

می توانید این ورزش ران و ساق پا را هر بار ۲۰ مرتبه و سه بار در روز انجام دهید. بهترین ورزش برای لاغری ران و ساق پا همین ورزش است که به آن عادت می کنید و حتی تعداد دفعات را نیز بیشتر می کنید.

دوره لاغری را امتحان کنید

پیشنهاد ما برای لاغری شما شکرت در دوره لاغری آنلاین لاغرفیت است. در این دوره علاوه بر فیلم های آموزشی لاغری، شما از رژيم قلیایی و همچنین دو ماه پشتبیبانی برخوردار خواهید بود.

درود بر شما که برای خودتان وقت می گذارید. امیدوارم مطالعه مقاله لاغری ران ها برای شما مفید بوده باشد و با اجرای آن بتوانید ران های لاغر، زیبا و کشیده ای برای خودتان بسازید. حتما می توانید چون خواستن، رسیدن است.

محمود مردانی مشاور تغذیه ـ سایت لاغرفیت

دوره آنلاین لاغری تحت نظر محمود مردانی

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.lagharfit.com/?p=12526
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
محمود مردانی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد برای لاغری ران ها چه کنیم؟ (ورزش+برنامه غذایی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

X

X

معمولا کمتر از 30 دقیقه پاسخ می دهیم

محمود مردانی
مشاوره قبل و بعد از خرید محصولات

امیر
فقط سوالات و مشکلات فنی