رژیم لاغری

راز لاغری زنان ژاپنی چیست؟ (5 راز رژیم غذایی ژاپنی ها)

رژیم ژاپنی برای تناسب اندام

رژیم ژاپنی یکی از جالب ترین انواع رژیم لاغری است، اما راز لاغری زنان ژاپنی چیست؟ چرا بیشتر بیشتر آنها تناسب اندام دارند؟ چیزی در مورد رژیم غذایی ژاپنی برای لاغری شنیده اید؟ افراد زیادی در سایت رژیم غذایی لاغرفیت در مورد تکنیک ژاپنی برای لاغری از من سوال می کنند که در این مقاله به آنها می پردازم. این مقاله جالب را تا انتها مطالعه کنید.

راز لاغری ژاپنی ها چیست؟

مهمترین-راز-لاغری-ژاپنی-ها-چیست؟

همه دنبال این هستند که تناسب اندام داشته باشند و از مشکلات چاقی و اضافه وزن دور باشند.

عده ای دست به ابتکارات جالبی می زنند، مثلا افرادی هستند که از رژیم کتوژنیک برای لاغری استفاده می کنند که در لاغرفیت مفصل درباره معایب آن صحبت کردم.

راز لاغری سریع شکم را در دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی پیدا کنید

حتی عده ای برای کاهش وزن از رژیم میوه خواری سه روزه استفاده می کنند و سختی های زیادی را به جان می خرند! یا حتی عده ای از رژیم غذایی کانادایی استفاده می کنند تا به تناسب اندام برسند.

عده ای هم به صورت حضوری یا در سایت لاغرفیت از من می پرسند، آقای مردانی:

 • راز لاغری زنان ژاپنی چیست؟
 • راز لاغر شدن و لاغر ماندن آنها در چیست؟
 • آنها چه کارهایی می کنند که تناسب اندام دارند؟
 • رژیم غذایی ژاپنی ها چیست؟
 • چرا آنها دغدغه کاهش وزن و لاغری را ندارند؟
 • اجرای رژیم لاغری به روش ژاپنی ها سخت است؟

شما هم حتما دوست دارید این رازها را بدانید. در این مقاله سعی شده است راز لاغری ژاپنی ها را به شما بگویم.

راز لاغر شدن زنان ژاپنی چیست؟

غذاهای-قلیایی-برای-بدن

راز تناسب اندام و جوانی مردم ژاپن در چیست؟ دانشمندان سلامت دریافته اند که مردم ژاپن از جمله کسانی هستند که سنشان را نمی توان بر اساس ظاهرشان تخمین زد. معمولا سن ظاهری آنها در مقابل سن تقویمی شان کمتر نشان داده می شود.

تقریبا همه مردم نیز آرزو دارند با افزایش سال های سن شان، همچنان شاداب و جوان به نظر برسند.

احتمالا جوان ماندن ظاهری به چند فاکتور از جمله محیط جغرافیایی، سبک زندگی و تغذیه افراد بستگی دارد. در همین مقاله راز لاغری زنان ژاپنی چیست؟ (راز لاغری ژاپنی ها) و راز جوان ماندن مردم ژاپن را به شما می گویم. اما ذکر چند جمله زیر ضروری است.

رژیم غذایی ژاپنی برای لاغری سخت است؟

تکنیک ژاپنی ها برای لاغری بسیار ساده و قابل اجرا است و حتما می توانید از آنها استفاده کنید. به طور کلی، زنان ژاپنی اصولا هیچ دغدغه ای برای وزن و تناسب اندام خود ندارند. می دانید راز و زمز این آرامش آنها در چیست؟

آنها به چند اصل مهم عادت کرده اند و دیگر نگران وزن خود نیستند. راز لاغر شدن آنها در این است که به این اصول پایبند هستند.

بعضا در بخش رژیم لاغری آنلاین سایت لاغرفیت، افراد در مورد رژیم لاغری به روش ژاپنی از من سوال می کنند

راز لاغر شدن ژاپنی ها چیست؟

ممکن است ما بعضی از این راز لاغر نمودن را بدانیم ولی آنها را اجرا می کنیم؟ نیاز است این رازها را که یاد گرفتید آنها را اجرا نمایید.

رژیم لاغری ژاپنی اصولی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنم، شاید آنها را بدانید اما تکرار آنها هیچ ضرری ندارد!

اگر چاق هستید و یا اینکه اضافه وزن دارید مقاله چاقی چیست را مطالعه کنید. در این مقاله راهکارهای لاغری و راز لاغری سریع ارائه شده است.

۱- آهسته غذا خوردن اولین راز لاغری ژاپنی ها است

یکی از اصول لاغر شدن زنان ژاپنی این است که خیلی آهسته غذا می خورند.

آنها با قاشق غذا نمی خورند!

همانطور که می دانید با دوتا چوب (چوب غذاخوری یا chopstick) غذایشان را می خورند و همین کار سبب می شود که آنها چاق نشوند. حتما می گویید که ما که نمی توانیم با دو تا چوب غذایمان را بخوریم، پس ما چه کارکنیم؟

بله حق با شماست اما کارهای دیگری را می توانیم انجام دهیم. مثلا :

 • وقتی قاشق را به دهانتان گذاشتید، قاشق بعدی را پر و آماده نکنید
 • قاشق خیلی پر و پیمون نباشد. مثلا سرصاف باشد
 • یا از قاشق کوچک استفاده نمایید

همین اصول ساده تکنیک ژاپنی برای لاغری است که می توانید استفاده کنید و به دیگران هم آموزش دهید.

۲- تکنیک ژاپنی برای لاغری با سبزیجات گره خورده است

رژیم-غذایی-ژاپنی-برای-لاغری

غذای زنان ژاپنی مملو از سبزیجات است. آنها در طبخ غذای خود از انواغ سبزیحات استفاده می کنند. در واقع بیشتر از نمونه های رژیم آلکالاین استفاده می کنند تا بدن آنها قلیایی شود.

یک راز لاغری ژاپنی ها این است که تقریبا در همه وعده ها سبیزیجات پخته می خورند

سبزیجات کالری ندارد و سبب لاغر شدن می شود.

پیشنهاد می کنم حتما مقاله بهترین سالاد برای لاغری چیست را در لاغرفیت بخوانید.

۳- راز لاغری زنان ژاپنی با طروف کوچک در ارتباط است

تکنیک-ژاپنی-برای-لاغری

ظروف غذا خوردن مردم ژاپنی خیلی کوچک است.

همانطور که گفتیم آنها خیلی آهسته غذا می خورند و با همین غذای کم نیز سیر می شوند.

اگر به یاد داشته باشید قبلا بشقاب پلو، کوچک بود. همان پیش دستی که الان میوه خوری می باشد ولی الان بشقاب پلو خوری خیلی بزرگ شده است.

یکی از دوستان دوره رژيم قلیایی با وزن 98 کیلو و با قد 167 با بی ام آي (BMI) بالای 35 به بی ام‌ آي 19.78 رسید. یعنی حدود 44 کیلو کاهش وزن داشت. کلیپ ویدئویی ایشان را از لینک زیر مشاهده بفرمایید. کافی است روی لینک کاهش وزن 44 کیلویی با رژيم قلیایی کلیک کنید.

من به همسر عزیزم می گویم که برایم در بشقاب های قبلی یعنی میوه خوری غذا بکشد. ایشان هم این لطف را در حق من انجام می دهد، خودشان هم از بشقاب بزرگ استفاده نمی فرمایند.

این یک راز لاغری ژاپنی ها است. شما هم از این ساعت از بشقاب کوچک استفاده بفرمایید. این فوت کوزه گری کاهش وزن در رژیم غذایی ژاپنی ها است.

راز لاغری سریع

راز لاغری شکم و راز لاغری سریع در دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی ارائه شده است. اگر تا حالا هزاران راه برای لاغری را امتحان کرده اید، اگر تا حالا همه رژيم ها را گرفته اید ولی نتیجه ای نگرفته اید این دوره را به شما پیشنهاد می کنم.

با راهکارهایی که در دوره لاغری سایت لاغرفیت اجرا می کنید لاغری شما تضمین شده است.

شاید سوال کنید آقای مردانی به چه دلیل می گویید این دوره تضمینی برای لاغری است؟ چون راهکارهای انگیزشی با ۳۰ فیلم آموزشی را به شما آموزش می دهیم.

از طرفی این دوره ۹۰ روز پشتیبانی مستقیم دارد و شما را رها نمی کنیم. اگر می خواهید از شر چربی ها و چاقی نجات پیدا کنید، همین الآن برای تهیه دوره رژيم لاغری اقدام کنید.

راز لاغری سریع شکم را در دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی پیدا کنید.

رژیم ژاپنی برای تناسب اندام

همانطور که در اوایل این مقاله گفتم می خواهم چهار راز و تکنیک ژاپنی برای لاغری مردم ژاپن را با شما به اشتراک بذارم، در زیر این چهار راز را مطالعه نمایید. ولی ابتدا به رژیم 14 روزه ژاپنی اشاره می کنم.

رژیم 14 روزه ژاپنی چیست؟

رژیم 14 روزه ژاپنی یک رژیم لاغری انفجاری است. اگر به مدت 14 روز از رازهای لاغری زیر استفاده کنید متوجه لاغری سریع و آسان می شوید. حالا به بررسی راز لاغری مردم ژاپن می پردازیم:

1- برنامه غذایی آنها بر پایه استفاده از سویا، ماهی، میوه و سبزی های ارگانیک و تازه است

محتویات بشقابتو تغییر بده

وقتی پایه برنامه غذایی بر اساس ماهی های دریا باشد، بدن تمام مواد مغذی مثل آمینو اسید، اسیدهای چرب ضروری و ید را به میزان مورد نیاز دریافت می کند.

مصرف سبزی ها و میوه های ارگانیک می تواند منبع ارزشمندی برای تامین ویتامین ها و املاح معدنی برای نیاز بدن انسان باشد

در حقیقت اولین راز جوانی ژاپنی ها خوردن غذاهای ارگانیک و سالم بوده که سلول های آنها را بصورت جوان حفظ می کند. مردم ژاپن معمولا همیشه غذاهای خود را با سویا و ماهی می خورند. یعنی بیشتر از غذاهای قلیایی استفاده می کنند.

پیشنهاد سایت لاغرفیت: برای اطلاعات بیشتر راجع به غذاهای قلیایی می توانید روی لینک رژيم آلکالاین کلیک کنید.

آیا می دانید در ژاپن هیچگاه محصولات و مواد خوراکی را کودهای مصنوعی و شیمیایی پرورش نمی یابند؟ آنها به بدن در بهترین حالت اجازه می دهند از سالم ترین و طبیعی ترین سبزی ها و میوه ها استفاده کنند.

2- با چشمتون غذا بخورید نه با دهنتون

منظور این جمله این است که هنگامی که غذا می خورید به غذای خود نگاه کنید. از ظروفی استفاده کنید که زیبا و با رنگ های جذاب باشد تا چشمتان سیر شود. حتما تاثیر رنگ ها بر روی اشتها را بخوانید. مشرق زمینی ها به رمز بشقاب غذا پی برده اند به همین دلیل شیوع چاقی در آنها نسبت به غرب کمتر است.

گرچه در هیمن مقاله عنوان کردم مردم ژاپن در ظروف کوچک نیز غذا می خورند. خوردن غذا با ظروف کوچک باعث احساس سیری زودرسی داشته باشند و همین دلیل سبب می شود مردم ژاپن لاغرتر و جوان تر در جامعه زندگی کنند.

3- به جای غذاهای پر کالری و چرب از غذاهای کم کالری می خورند

به جای غذاهای پر کالری و چرب از غذاهای کم کالری می خورند

غذاهای کم کالری باعث موفقیت در لاغری می شوند.

رژیم ژاپنی برای تناسب اندام بر اساس غذاهای کم کالری بنا شده است. پس باید

به نظر شما غذاهای پر چرب سالم تر هستند یا غذاهای پر چرب و پر کالری؟

در واقع در رژيم ژاپنی برای لاغری از غذاهای کم چرب به جای غذاهای پر چرب استفاده می شود. مثلا بشقاب سبزیجات نسبتا انرژی کمتری از بشقاب پر چرب دارد. هم سالم تر و هم کم کالری تر است. شاید بتوان گفت این یکی از بهترین رژیم های لاغری جهان است

تاکید بیشتر بر مصرف غذاهای کم کالری بر علیه چاقی یک استراتژی کاربردی است. در ضمن غذاهای کم کالری و کم چرب از بروز بیماری های مرتبط با چاقی مثل دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و از انواع سرطان پیشگیری می کنند.

ناگفته پیداست که این بیماری ها عاملی برای پیری هستند که ظاهر شخص را به سمت پیری می کشد. ولی غذاهای زنده باعث زنده تر شدن سلول های بدن شده و باعث جوان سازی و آبرسانی پوست می شوند.

اگر بخواهید زندگی سالمی داشته باشد باید از غذاهای زنده بخورید. رژیم غذایی ژاپنی ها بر این اساس گذاشته شده است.

4- جایگاه کربوهیدرات را کم رنگ کنید

تحقیقات نشان داده در کشورهای مشرق علی الخصوص در ژاپن، نان و کربوهیدرات جایگاه ویژه ای در رژيم غذایی آنان ندارد.

ناگفته نماند که آنها از برنج قهوه ای کم چرب و بصورت کته در رژيم غذایی خود استفاده می کنند

سبوس برنج قهوه ای هم ویتامین های بدن را تامین می کند و هم فیبر غذایی زیادی دارد که از یبوست جلوگیری می نماید.

حتی سبوس برنج قهوه ای ویتامین های مورد نیاز فولیکول مو را تامین کرده که از سفیدی زود هنگام مو نیز جلوگیری می کند. این رازی است که موهای مردم ژاپن دیرتر سفید می شود و معمولا موهای براق و سیاه آنها موید این تغذیه است.

می بینید دوستان، نکات بسیار ریزی در رژیم غذایی ژاپنی ها وجود دارد که اگر به آنها متعهد باشید تغییرات شگرفی در وضعیت جسمانی خود مشاهده می کنید.

یکی از خوبی های برنامه غذایی آنلاین در لاغرفیت این است که علاوه بر تناسب اندام، تمرکز بالایی بر ایجاد سلامت جسمانی دارد.

5- تنوع غذایی در رژیم لاغری به روش ژاپنی دیده می شود

اگر به سفره غذای ژاپنی ها توجه کنید، تمام گروه های غذایی در آن دیده می شود!

انواع سبزیجات، انواع گوشت (با اندازه کم)، برنج و دیگر مواد غذایی که به روش های مختلف طبخ می شوند در رژیم غذایی به سبک ژاپنی ها دیده می شود.

پس خوراک خود را محدود به چند غذا نکنید، حتما تنوع غذا و تنوع شیوه طبخ داشته باشید تا در نهایت به هدف خود برسید.

راز جالب ژاپنی ها برای داشتن شکم صاف و تخت

رژیم ژاپنی سخت نیست فقط باید بدانید چکار می کنید و حواستان به تغذیه باشد.

حتما شنیده اید و یا اینکه دیده اید که مردم ژاپن مردمی فعال و کوشا هستند. کار کردن زیاد و طاقت فرسا برای آنان یک ارزش والا و در حد تقدس به حساب می آید.

در حقیقت داشتن سبک زندگی فعال برابر است با کالری سوزی بیشتر و در نتیجه داشتن اندامی موزون

به همین سبب تحرک زیاد آنها باعث شده است که شکمی تخت و صافی داشته باشند. کالری سوزی بالای آنان به کاهش وزن و لاغری آنها کمک می کند. از طرفی به نظر می رسد چون زمان بیشتری مشغول فعالیت و کار هستند، کمتر وقت ناخنک زدن و هله هوله خوردن دارند.

بد نیست نگاهی به مقاله ساده ترین روش برای لاغری شکم در لاغرفیت بیندازید تا بتوانید با تکنیک های ساده چربی شکم و پهلو را آب کنید.

امیدوارم از مقاله راز لاغری زنان ژاپنی چیست؟ (راز لاغری ژاپنی ها) لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد. به قسمت فروشگاه لاغرفیت نیز سر بزنید.

متشکرم، محمود مردانی مشاور تغذیه آنلاین شما در سایت لاغرفیت 

2 نظر در “راز لاغری زنان ژاپنی چیست؟ (5 راز رژیم غذایی ژاپنی ها)

 1. من بخشی از مطالعاتم را مقالات ارزشمند شما
  قرار میدهم

  1. محمود مردانی گفت:

   خانم حدادی، از شما متشکرم بابت استفاده از محتواهای سایت لاغرفیت برای دیگران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9  +  1  =