0
0

تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز چیست؟

594 بازدید
تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز چیست؟

سوالات زیادی درباره تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز از من پرسیده می شود که آقای مردانی می خوام سایزم کم بشه اما وزن ثابت بمونه، یا اینکه اصلا فرق بین سایز و وزن چیه؟ در ادامه کاملا به بررسی دقیق تفاوت وزن كم كردن با سايز كم كردن می پردازم با من و سایت لاغر فیت همراه باشید.

فرق بین سایز و وزن چیست؟

تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز
تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز
  • من دوست دارم وزن کم کنم ولی چرا سایز کم می کنم؟
  • میدونم که وزنم کم شده ولی چرا ترازو این کاهش وزن را نشان نمی ده؟
  • من مطمئنم که وزن کم کرده ام ولی چرا حتی وزنم بالاتر رفته است؟
  • از روی لباس هایم متوجه می شوم که لاغر شدم، اطرافیانم هم به من می گویند که لاغر شدید، ولی چرا وزنم کم نشده است؟

این سوالات به گوش شما هم خورده است؟؟؟ برای بسیاری از مردم تفاوت وزن و سایز مشخص نیست به همین خاطر نمی دانند کدام یک را باید انتخاب کنند.

از کجا بفهمیم داریم وزن کم می کنیم

از کجا بفهمیم داریم وزن کم می کنیم

اینکه از کجا بفهمیم داریم ورن کم می کنیم راه های مختلفی دارد. یکی از راه های ساده استفاده از ترازو است. وزن فعلی را از وزن قبلی کم کرده و تفاضل آن وزن کم شده ما است.

راه دیگر کاهش سایز است که در این مقاله به آن می پردازیم. راه سوم گشاد شدن لباس های ماست که متوجه می شویم لباس هایمان گشاد شده است.

راه چهارم احساس سبکی و سرزندگی است که در طول رژيم کاهش وزن به آن خواهید رسید. یک راه دیگر این است که دیگران به شما می گویند که لاغر شده اید.

از کجا بفهمیم داریم وزن کم می کنیم

  1. سنجش با ترازو
  2. کاهش سایز
  3. گشاد شدن لباس ها
  4. احساس سبکی
  5. گفتن مردم

تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز از نظر علمی چیست؟

تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز
لاغری خیلی خوبه ها

در اصل کاهش وزن و کاهش سایز چه تفاوتی با هم دارند؟

در کاهش وزن و لاغری اگر یک ورزش را انتخاب نمایید، به کاهش وزنتان کمک زیادی می کند. این یک قانون است که قبلا در لاغر فیت در مطلب چگونه سایز کم کنیم هم به بررسی آن پرداختم.

در هنگام ورزش، توده چربی کم می شود و سبب لاغری شما می شود. حقیقت این است که کاهش سایز به کاهش چگالی منجر می شود. یعنی تراکم زیاد شده و حجم کمتر می شود.

ولی یک موفقیت دیگر هم با ورزش امکان پذیر می شود. می پرسید چه موفقیتی؟ به شما می گویم که این موفقیت کاهش سایز می باشد. در واقع فرق کاهش وزن با کاهش سایز برای همه خیلی واضح نیست.

افزایش وزن بدون تغییر سایز

خیلی ها که با برنامه رژيم لاغری خود به ورزش هم مشغول هستند ممکن است افزایش وزن بدون تغییر سایز داشته باشند. آنها می گویند آقای مردانی من سایزم تغییر نکرده، پس چرا وزنم زیاد شده است؟

در پاسخ پاسخ باید گفت چون ورزش می کنید حجم عضلات بدن شما زیاد می شود. واضح است که اگر عضله زیاد شود وزن نیز زیاد می شود. اما در مجموع عضله مثل چربی نیست که حجم خیلی زیادی داشته باشد.

در مجموع باید گفت کاهش سایز سریع با ورزش همراه رژيم قلیایی امکان پذیر است. اگر با برنامه رژيم لاغری ورزش نیز همراه باشد نمودار کاهش وزن به خوبی قابل تشخیص است.

تا الآن متوجه شده اید علت کاهش وزن بدون کاهش سایز چه چیزی می تواند باشد. بله وقتی چربی سوزی اتفاق می افتد و با ترازو وزن می کنید متوجه می شوید که وزن شما کم شده است ولی بدون تغییر سایز.

اصلی ترین تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز در دوره های من

اصلی ترین تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز در دوره های من

تفاوت هایی بین کاهش وزن و کاهش سایز وجود دارد

قبلا در لاغر فیت گفتم که وقتی تحرک دارید حجم چربی کم شده ولی برعکس حجم عضله زیاد می شود. چون حجم چربی حدود چهار برابر عضله است و عضله جای کمی می گیرد، کاهش سایز شما محسوس است.

لباس های شما گشاد شده، احساس سبکی و سرزندگی زیادی خواهید داشت و همچنین یک حس خوب دارید. اگر به چنین موقعیتی رسیدید به شما تبریک می گویم.

تقریبا تمام کسانی که در دوره ۳۰روزه رژيم قلیایی شرکت می کنند، اول سایز آنها را می خواهم و بعد از مدتی سایز جدید را با سایز قبلی مقایسه می کنیم، نتیجه شگفت انگیز است.

هم من راضی هستم و هم همه آن دوستانی که تحت رژيم قلیایی من هستند.

بعنوان مثال: خانمی که با دوره رژیم ۳۰روزه رژيم قلیایی شروع به لاغر شدن کرده است، سایزهایش را گرفت و برایم فرستاد. در مقایسه با سایز های قبلی خیلی تغییر کرده بود و کم شده بود.

به او گفتم: لطفا لباس های خودتان را تنگ تر کنید و از لباس های چسبان استفاده نمایید.

پس از چند وقت دیگر همان لباس ها به شما گشاد شده و متوجه می شوید که هنوز سایز کم کرده اید و این انرژي مثبت ادامه دار خواهد بود.

حتما یادتان است که برای کاهش سایز تحرک بدنی لازم می باشد. حتی اگر شما وقت ورزش را ندارید در اینجا توصیه های ساده ولی در عین حال ارزشمندی برایتان دارم که به راحتی بتوانید هم وزن و هم سایز کم کنید.

چون در حقیقت تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز برای همه واضح نیست که در ادامه به آن می پردازم.

ورزش عامل کاهش سایز است

در هنگام ورزش چربی کم می شود ولی عضله اضافه می شود. حجم چربی تقریبا سه برابر عضله است. وقتی چربی کم می شود عضله به جای آن اضافه می شود. در واقع عضله جا کمتر می گیرد ولی وزن بیشتری دارد.

تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز
تفاوت حجم چربی و عضله

همین افزایش حجم عضله و کاهش حجم چربی باعث کاهش سایز می گردد و علت اساسی همین کار، ورزش است.

پس اگر در زمان رژيم لاغری و کاهش وزن، سایز کم کردید و حتی وزنتان نیز اضافه شد، نگران نباشید.

این کاهش سایز به نوعی همان کاهش وزن می باشد. 

ورزش مناسب برای کاهش سایز

همه می دانند که ورزش باعث کاهش سایز می شود. اهمیت ورزش بر کسی پوشیده نیست. حتی کسانی که اهل ورزش نیستد می دانند که ورزش مفید است.

اما ورزش مناسب برای کاهش سایز کدام است؟ به نظر من که علاوه بر مشاور تغذیه کارشناس ارشد تربیت بدنی هستم تمام ورزش ها به کاهش سایز منجر می شود.

اما اگر کسی بخواهد ورزش منظم و موثری داشته باشد نیاز است به باشگاه رفته و زیر نظر مربی ورزیده ورزش کند. من خودم ورزش بدن سازی انجام می دهم. ورزش بدنسازی به کاهش سایز نیز منجر می شود.

حتی اگر نتوانید به باشگاه بروید می توانید از ورزش پیاده روی بصورت اینتروال استفاده کنید. یعنی اینکه با سرعت پیاده روی کنید سپس سرعت خود را کم کرده و 30 ثانیه با آرامی پیاده روی کنید و اینتروال را تکرار کنید.

به اعتقاد من که تاکنون به دهها هزار نفر مشاوره وزن داده ام، کاهش سایز از کاهش وزن بهتر و ارزشمندتر می باشد

پس خوب به انتخاب خودتان دقت کنید چون فرق بین سایز و وزن کاملا مشخص است و بر شکل بدنتان تاثیر دارد.

تفاوت چربی سوزی با کاهش وزن

وقتی با رژيم غذایی لاغری و ورزش چربی ها در زنجیره تجزیه چربی قرار می گیرند چربی سوزی اتفاق می افتد. تفاوت چربی سوزی با کاهش وزن نیز می توان این چنین بیان کرد:

چربی سوزی یعنی تجزیه و سوخت چربی  های اضافه بدن ولی چربی سوزی با کاهش وزن ارتباط مستقیم دارد. یعنی هر چه بیشتر چربی بسوزد کاهش وزن نیز بیشتر است.

کاهش چربی یا کاهش سایز

به نظر شما کاهش چربی یا کاهش سایز، کدام بهتر است؟ به نظر من هم کاهش چربی و هم کاهش سایز هر دو از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. اما نکته ای که می خواهم بگویم کاهش سایز مهم تر از کاهش چربی است.

همانطور که مکرر در سایت لاغرفیت اشاره کردم کاهش سایز به همراه خود کاهش چربی را نیز دارد. اما کاهش چربی کاهش ممکن است تاثیر زیادی در کاهش سایز نداشته باشد.

زیبایی اندام با کاهش سایز ممکن است

تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز را می توان در زیباتر شدن اندام نیز مشاهده نمود. این کاهش سایز با ورزش سبب زیباتر شدن اندام و لاغری سریع می شود. در کاهش وزن حجم تارهای عضلانی به نام اکتین و میوزین بیشتر می شود.

بیشتر شدن حجم این تارها باعث افزایش توده عضلانی می گردد. این دیگر تفاوت وزن كم كردن با سايز كم كردن می باشد.

یک خبر خوب این است که: افزایش توده عضلانی متوقف می شود و تا ابد ادامه دار نیست ولی توده چربی مدام کم می شود. پس منتظر کاهش وزن ترازویی نیز باشید.

کلیپ دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی محمود مردانی را از سایت آپارات تماشا کنید. کافی است روی دوره ۳۰ روزه کلیک نمایید. این دوره دارای ۳۰ فیلم آموزشی در رابطه با روانشناسی لاغری و همچنین رژيم قلیایی می باشد.

از این موضوع اصلا نگران نباشید. بیماران من ممکن است یک با چند مرتبه استپ وزن و کاهش سایز داشته باشند. به آنها این موضوع را آموزش می دهم و نگرانی آنها پایان می پذیرد.

شما هم حتما به لاغری و کاهش وزن خود می رسید. اگر باز هم در مورد تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز پرسشی دارید در بخش نظرات همین مطلب با من در میان بزارید.

حتما سری به فروشگاه لاغرفیت بزنید.

از حوصله ای که برای مطالعه این مقاله دارید، متشکرم

محمود مردانی مشاور تغذیه شما

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.lagharfit.com/?p=4751
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
محمود مردانی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تفاوت کاهش وزن و کاهش سایز چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

X

X

معمولا کمتر از 30 دقیقه پاسخ می دهیم

محمود مردانی
مشاوره قبل و بعد از خرید محصولات

امیر
فقط سوالات و مشکلات فنی