کاهش وزن

فواید کاهش وزن برای بدن چیست؟ (7 مورد)

فواید کاهش وزن برای بدن چیست

فواید کاهش وزن برای همه یکسان است اما عده از بیشتر از بقیه از مزایای کاهش وزن بهره می برند. به همین خاطر در این مطالب در مورد کاهش وزن به بررسی کلی آن می پردازم. البته در بخش مشاوره لاغری آنلاین در سایت لاغرفیت هم توضیحات جامعه درباره فواید لاغر شدن داده ام، اما جا دارد بیشتر در مورد آن صحبت شود.

فواید کاهش وزن چیست؟

همه می خواهند لباسی را که دوست دارند بپوشند و به نوعی شیک پوش باشند. آیا  ممکن است شما دوست نداشته باشید که زیبا، جذاب و شیک به نظر نرسید؟

در نهاد هر انسان نوعی گرایش به زیبایی وجود دارد و همه ما ناخودآگاه به سمت بهتر به نظر رسیدن پیش می رویم. اما فواید کاهش وزن خیلی بیشتر از این است که خودتان را به بهانه خرید لباس های مارک و جدید لاغر کنید.

سایت لاغرفیت علاوه بر اینکه به سلامتی شما می اندیشد، به کاهش وزن شما نیز کمک می کند

در این مطلب در مورد فواید کاهش وزن قصد داریم مزایای کاهش وزن را برای شما بازگو کنیم. اگر می خواهید لاغر شوید به شما تبریک می گویم، چرا که این مقاله ویژه شماست پس چند دقیقه برای خودتان وقت اختصاص دهید و تا پایان مقاله همراه ما باشید.

فواید وزن مطلوب چیست؟

با کاهش ۵ تا ۱۰ درصد وزن خود می توانید سلامت عمومی بدن تان را افزایش داده و خطر بیماری های مزمن مثل دیابت و بیماری های قلبی را کاهش دهید.

یک نکته باریک تر از مو را که بخواهم برای شما بگویم این است که اگر وزن شما کمتر شود، انرژی کمتری را نیز برای انجام کارهای روز مرده خود نیاز خوهید داشت

پس سرعت شما برای رسیدن به اهداف تان نیز بیشتر از زمانی است که چاق هستید. بله به راستی کاهش وزن باعث فواید غافل گیر کننده مثبتی برای شما به ارمغان می آورد.

در زیر به چند مورد از فواید کاهش وزن می پردازیم:

۱- مزایای کاهش وزن و تاثیر بر روابط احتماعی

کاهش وزن ممکن است باعث شود اعتماد به نفس لاغری شما افزایش پیدا کرده، جذاب تر نیز به نظر برسید. حتی کاهش وزن ممکن است تاثیر چشمگیری در رابطه جنسی داشته باشد.

در تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، کاهش وزن حدود ۲۷ کیلو گرم و بیشتر از آن روابط زناشویی را بهبود بخشید. گر چه قبلا شریک جنسی فرد رژيم گیرنده گهگاه احساس حسادت کرده است

اخیرا یکی از بیمارانم می گفت: آقای مردانی زمانی که وزن من ۱۴۰ کیلو بود، بطور جدی مشکل جنسی داشتم، هم اکنون که حدود ۳۰ کیلو کم کرده ام این مشکل برطرف شده و تمایل و توانم خیلی بیشتر شده است.

همچنین این آقا می گفت: من با پوشیدن جوراب مشکل داشتم و حالا می توانم به راحتی جوراب هایم را بپوشم. هنگام نشستن بالش زیر پایم می گذاشتم ولی الآن همه آن مشکلات حذف شده است.

تحولات و تغییر در اندام شما حتی ممکن است درباره تغییراتی در شخصیت شما بوجود آورد که این موضوع نیز می تواند در تعادل و افزایش روابط زناشویی شما تاثیر گذار باشد. پس فواید کاهش وزن برای بدن را دست کم نگیرید

تحقیقی که در مجله بالینی غذذ درون ریز و متابولیسم به چاپ رسیده است، نشان داد سطح تستوستون مردان چاق و سنگین وزن با سطح تستوسترون مردانی که ۱۰ سال از آنها بزرگتر هستند، برابر است.

حتی ممکن است در حالت لختی نیز احساس حجالت کمتر باشد که می تواند میل جنسی شریک خود را نیز افزایش دهد.

۲- فواید کاهش وزن و کاهش خطر ابتلا به سرطان

حتما می دانید در معرض نور مستقیم خورشید و تشعشع بودن و سیگار کشیدن از دلایل بوجود آمدن سرطان هستند. چاقی هم با چند نوع از سرطان ها مرتبط است.

در مقاله تعریف چاقی چیست در لاغرفیت گفتم که اضافه وزن و چاقی باعث التهاب شده که خود التهاب آغازگر و شروع تغییرات در سطح سلولی بدن می شود

یک بررسی نشان داد که درجات خطرناکی از التهاب فقط با کاهش میزان ۵ درصد از وزن بدن، تخفیف پیدا می کند. همچنین پژوهشی در ارتباط با چاقی که در سال ۲۰۱۴ در مجله تحقیقات چاقی نیز به چاپ رسید نشان داد

یک بررسی انجام شده بر روی زنان یائسه که نتایج آن در مجله تحقیقات سرطان به چاپ رسیده است، نشان داد که درجات خطرناک التهاب تنها با کاهش ۵ درصدی وزن بدن قابل تخفیف است.

۳- کاهش وزن خوشمزه!

رژیم لاغری در خواب

رژیم لاغری در خواب

اگر بدانید هدف از کاهش وزن چیست قوی تر برای آن قدم بر می دارید. چون مزایای کم کردن وزن در تمام جنبه ها خود را نشان می دهد.

بعد از کاهش وزن، طعم ناهار، شام و صبحانه بهتر می شود، عجیب است درسته؟ ولی حقیقت دارد.

دانشمندان دانشگاه استنفورد متوجه شدند مردان چاق و دارای اضافه وزن نسبت به مردان با وزن مناسب و هم سن خود، حساسیت پایین تری به مزه غذا دارند

آیا می دانید دلیل آن چیست؟ دلیل این امر حس چشایی آنها می باشد که در اثر استفاده کردن زیاد، کم شده است. تئوری دیگر می گوید، تغییرات هورمونی به علت کاهش وزن بروز می کند که ممکن است نحوه و روش ارتباط گیرنده های مزه و طعم از مزایای لاغریT غذاها طعم بهتری خواهند داشت.

دلیل این امر، حس چشایی آنهاست که در اثر استفاده بیش از حد، کم شده است. تئوری دیگر، تغییرات هورمونی است که به دلیل کاهش وزن رخ می دهد، که ممکن است نحوه ارتباط گیرنده های طعم با مغز را تغییر دهد

به تجربه ثابت شده است افراد چاق تند تند غذا می خورند و از کمیت غذا استفاده می کنند. اما افراد لاغر به کیفت غذا فکر کرده و با آرامش غذا می خورند

نتیجه اینکه غذا در دهان فرد لاغر بیشتر جویده شده و زمان ماندگاری غذا در دهان او بیشتر از فرد چاق است.

۴- فواید کاهش وزن تدریجی : کاهش وزن و خواب بیشتر

بررسی انجام شده در سال ۲۰۱۴ که در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد نشان داد افرادی که حدود ۵ درصد از وزن خود را طی یک دوه شش ماهه کم کرده اند، بطور متوسط حدود ۲۲ دقیقه بیشتر از زمان چاقی خود می خوابند.

البته قبل از این تحقیق دانشمندان فندلاندی گزارش داده بودند کاهش وزن به میزان قابل توجهی سبب افزایش سطح تنفس در زمان خواب می شود

آپنه یا ایست موقتی تنفس در خواب است که به دلیل چاقی در ناحیه گردن ایجاد شده و باعث خر و پف در خواب می شود. خر و پف معمولا با کاهش ۵ درصد از وزن شما از بین رفته و ناپدید می شود.

هنگامی که لاغر می شوید بافت نرم کمتری در برای مسدود کردن راه های هوایی و تنفسی فوقانی شما وجود دارد و این محدودیت فیزیکی به نوعی برداشته شده و در هنگام خواب بهتر تنفس می کنید.

خواب بیشتر به کاهش وزن و سوختن چربی های بیشتر نیز کمک می کند.

۵- کاهش وزن و سلامت غذای بچه ها

واقعیت این است که بچه ها به شما نگاه می کنند. مثلا اگر می خواهید فرزندان شما موز بخورند، خودتان هم باید موز بخورید. این مسئله در ارتباط با میوه،‌ نان سبوس دار، سالاد، و سایر غذاهای سالم نیز صادق است.

حتی اگر فرزند شما اضافه وزن داشته باشد، کاهش وزن شما ممکن است برای وی نیز مفید واقع شود. بچه های شما سالم تر غذا می خورند.

تحقیقی در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد به ازای هر یک واحد کاهش بی ام آی (شاخص توده بدنی) والدین، فرزندان آنها یک چهارم وزن کم می کنند. به عبارت دیگر وزن کم کردن والدین تاثیر در وزن کم کردن فرزندان آنها دارد.

6- فواید کاهش وزن برای بدن، آلرژی کمتر است

گاها اضافه وزن و چاقی می تواند سبب تحریک و فشار بر روی غذه آدرنال و  دستگاه تنفسی شده و علائم آلرژي و آسم را شدت ببخشد.

در کاهش وزن ممکن است حتی بتوانید اسپری استنشاقی خودتان را نیز کنار گذاشته و مصرف داروهایی که به آنها عادت کرده بودید را نیز کم کرده و حتی از خوردن آنها اجتناب نمایید. البته بایستی زیر نظر پزشک خودتان این کار را انجام دهید.

این از مهم ترین مزایای کم کردن وزن در تمام سنین است، به خصوص بیماران.

۶- کاهش وزن و لباس پوشیدن

آيا زمان زیادی از عمر خود را در فروشگاه های بزرگ و بلند «سایز بزرگ» گذرانده اید؟ اگر هنوز لاغر نشده اید و به فروشگاه های لباس های سایز و شیک کوچک رفته اید مثل این است که ماهی بیرون از آب هستید.

اگر کاهش وزن شما حدود ۱۰ کیلو و یا بیشتر باشد، خرید لباس امری ضروری است. اما اگر کمتر از این مقدار وزن کم کرده اید، می توانید با یک خیاط ماهر مشورت کرده تا لباس های شما را سایز کنونی کند

مطمئن باشید هم خیاط ها و هم فروشگاه ها به شما کمک خواهند کرد، ولی شرط آن کمک خواستن شما می باشد. من محمود مردانی مشاور تغذیه شما هستم، در زمان دانشجویی غرفه و فروشگاه لباس داشتم.

در آن زمان در رشته علوم تغذیه دانشگاه جندی شاپور اهواز دانشجو بودم. لباس هایی که در آن غرفه می فروختم از این قبیل بودند:

  • مانتو
  • کت و شلوار
  • پیراهن
  • کفش

فروشنده خانمی را برای مغازه ام انتخاب کردم و عصر ها نیز خودم به آنجا می رفتم و به مشتری ها مشاوره خرید می دادم. این خاطره را تعریف کردم تا بگویم من خوب می دانم اگر از فروشنده ها کمک بخواهید، آنها خوشحال شده و به شما کمک می کنند.

شاید در اینجا این موضوع بی ربط باشد، ولی دوست دارم اراده را با رژيم قلیایی پیوند دهم. از فواید رژيم قلیایی هم اگر بخواهم بگویم باید محتوایی جداگانه بنویسم، ولی جالب است بدانید که با درآمد آن مغازه آن هم در زمان دانشجویی واحد ۱۲۰ متری نیز خریدم.

۷- از لاغری و کاهش وزن تشویق مردم است

افرادی که مدتی شما را ندیده اند، بعد از دیدنتان از شما مشاوره می گیرند. آنها به شما می گویند:‌ چه کار کرده ای که اینقدر لاغر شدی؟ چقدر خوب شدی؟

میشه منم راهنمایی کنی تا لاغر شوم؟ به خودتان افتخار کنید که مورد پسند و تشویق مردم واقع شده اید، حالا دیگر دیده می شوید. در راهنمایی و مشاوره به آنان صادق هستید و راه کارها و احیانا دوره لاغری سایت لاغرفیت را به آنان معرفی خواهید کرد.

شما مثل تابلوی تبلیغاتی هر جا که بروید نتیجه مثبت کارتان را به شما خواهند گفت. البته شاید افرادی هم با نگاه خود بگویند چقدر اندام زیبا و جذابی دارد. ولی همان هم نتیجه کار ارزشمند کاهش وزن شما است.

با تشکر از اینکه مطلب فواید کاهش وزن برای بدن را مطالعه کردید و برای دوستان ناب خودتان می فرستید. دوره مشاوره آنلاین لاغری و کاهش وزن مخصوص شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  17  =  21