0

چگونه در خواب لاغر شویم؟ (7 راه لاغری در خواب)

1617 بازدید
سوزاندن چربی در خواب

لاغری در خواب شاید یک رویا باشد اما اینطور نیست! افراد زیادی از من در سایت لاغرفیت سوال می کنند که آقای مردانی چگونه در خواب لاغر شویم آیا کالری سوزی در خواب واقعیت دارد؟ این سوالات از جنبه های مختلف باید مورد بررسی قرار بگیرند، چون رژیم لاغری در خواب دارای تکنیک های زیادی است که باید با حوصله انجام شوند.

چگونه در خواب لاغر شویم؟

چگونه در خواب لاغر شویم؟؟؟. برخی سوال می کنند آقای مردانی چگونه هنگام خواب لاغر شویم یا چگونه با خواب لاغر شویم؟ سوزاندن چربی در خواب به چه شکل است آیا امکان پذیر است؟ همانطور که گفتم، در سایت لاغرفیت از اینگونه سوالات زیاد پرسیده می شود. در این مقاله می خواهیم به این ابهامات بپردازیم. پس با ما تا آخر همراه باشید.

برای لاغر شدن در خانه روش های زیادی وجود دارد. مثلا برنامه غذایی خوب و مناسب همراه با ورزش می تواند گزینه خوبی برای لاغری باشد. ولی اگر رژيم غذایی را یک زاویه مثلث و ورزش را زاویه دیگر مثلث بدانیم،‌ قطعا زاویه سوم این مثلث اراده لاغر کردن می باشد.

خیلی ها شروع به رژیم لاغری می کنند ولی چرا فقط تعداد کمی آنرا ادامه می دهند؟ چگونه در خواب لاغر شویم؟ چه کار کنیم که هم در خواب و هم در بیداری لاغر شویم؟

اگر تکنیکی پیدا کنید که سوزاندن چربی در خواب هم انجام شود زودتر لاغر می شوید. اگر سوال کنید آقای مردانی آیا سوزاندن چربی در خواب امکان دارد یا خیر؟ در پاسخ می گویم آری امکان پذیر است.

در این مقاله داستان خانم جوانی را با شما به اشتراک می گذارم که قبل از کرونا بصورت حضوری به کلینیک رژيم درمانی من آمده بودند. البته هم اکنون بیشتر مشاوره ها بصورت آنلاین و از طریق سایت لاغرفیت و پیج اینستاگرام lagharfit صورت می گیرد.

سه شنبه روزی دختر خانم جوان 21 ساله ای نزد من آمد. او می خواست لاغر شود. چاقی او را کلافه کرده بود و از هیکل خودش بدش می آمد. او عاشق اندام ایده آل بود ولی متاسفانه راهش را نمی دانست. تکنیک هایی به او آموزش دادم که حتی کالری سوزی در خواب هم داشته باشد.

کم کم متوجه می شوید رژیم لاغری در خواب رویا نیست بلکه می تواند واقعیت داشته باشد!

رژیم لاغری در خواب واقعیت دارد؟

چگونه در خواب لاغر شویم

لاغر شدن در خواب

قبل از بررسی راه های سوزاندن چربی در خواب باید به این نکته اشاره کنم که ما در خواب غذا نمی خوریم!  🙂

پس تکنیک های کم کردن وزن در خواب به کارهایی گفته می شود که قبل و بعد از خواب انجام می دهیم تا به ما کمک کنند در حین خوابیدن هم وزن کم کنیم! پس منظور از رژیم لاغری در خواب این نیست که وسط خواب سبانه بیدار شده و غذا میل کنید!

این تکنیک ها در نهایت باعث می شوند سبک زندگی جدیدی پیدا کنید و شما را به فردی بهتر و قوی تر تبدیل خواهند کرد، پس با نهایت دقت اصول لاغری با خواب را یاد گرفته و هر روز دنبال کنید.

خواب ناکافی و چاقی

در رابطه با خواب ناکافی و چاقی چند نکته زیر را مطالعه نمایید. اینکه چرا خواب باید کافی باشد و نقش خواب کافی لاغر شدن چیست را می توانید از این جملات استخراج نمایید.

 • افرادی که کمتر می خوابند در مقایسه با افرادی که خواب عادی دارند بیشتر دچار اضافه وزن و چاقی می شوند. این یک اصل مهم برای لاغر شدن در خواب است.
 • بر اساس تحقیقات افرادی که در شبانه روز کمتر از هفت ساعت می خوابند در مقایسه با افرادی که هفت تا هشت ساعت خواب با کیفیت دارند، در دراز مدت افزایش وزن و چاقی شکمی بیشتری خواهند داشت.
 • محرومیت از خواب کافی بر تعادل هورمونی (ترشح هورمون ملاتونین) و افزایش اشتها اثر می گذارد.
 • خواب ناکافی باعث افزایش هورمون گرلین (پیام رسان گرسنگی و محرک اشتها) و کاهش هورمون لپتین (هورمون سیری و کنترل کننده اشتها) می شود.
 • خواب ناکافی ترشح هورمون کورتیزول را بیشتر می کند، افزایش کورتیزول باعث بالا رفتن سطح انسولین در بدن و درنتیجه تجمع چربی و چاقی می شود. به همین دلیل کم کردن وزن در خواب برای خیلی ها رویا است!
 • خواب ناکافی باعث ریزه خواری و مصرف بیشتر غذاهای پر کالری می شود. 🤭 این نکته نشان می دهد رژیم لاغری در خواب با اصلاح تغذیه قبل و بعد از خوابیدن در ارتباط است.
 • خواب ناکافی همچنین مانع ورزش کردن منظم می شود. افرادی که خواب درستی ندارند انگیزه ورزش را نیز نخواهند داشت.

✅ در نتیجه برای کالری سوزی در خواب باید کیفیت خواب تان را بالا ببرید و براي زمان خوابیدن و بیدار شدن ساعت منظمي داشته باشيد.

آیا سوزاندن چربی در خواب امکان دارد؟

قد او 161 و وزن وی حدود 72 کیلو بود. وزن بالای 70 کیلو یعنی اینکه چاقی شکم افراد زیاد بوده و خیلی به چشم می خورد. حتی در لباس پوشیدن نیز مشخص است. مگر اینکه شخصی بخواهد از لباس های سایز بزرگ و گشاد بپوشد!

پوشیدن لباس های سایز لارژ فقط پوشیدن چاقی های موضعی است. راه درمان این است که از راه درست و اصولی به اندام دلخواه و اندام ایده آل خود برسید.

اگر شخصی فقط به وزن و چاقی خود توجه کند نمی تواند ارزش های منحصر به فرد خود را ببیند

از ظاهر آن دختر پیدا بود که نگرانی عجیبی در وجودش دارد، او از چیزی درد و رنج فراوانی می کشد. او با وجودی صورت زیبا و جذابی داشت، فکر می کرد که زشت است و اصلا زیبا نیست.

علاوه بر برنامه رژيم لاغری باید سوزاندن چربی در خواب را هم به او می گفتم. یعنی کاری می کردم که شبانه روز بتواند کالری سوزی داشته و سریع لاغر شود. ابتدا می بایست او خودش را می دید. شما که مشغول مطالعه این مقاله سایت لاغرفیت هستید خودتان را می بینید؟

شاید بگویید آقای مردانی مگر دیدن خودمان سخت است؟ هر روز جلوی آینه می روم و خودم را تماشا می کنم. منظور من این نیست. قصد من این است که ارزش های خودتان را ببینید و به نقاط قوت خودتان توجه کنید.

اگر شخصی فقط به وزن و چاقی خود توجه کند نمی تواند ارزش های منحصر به فرد خود را ببیند. یکی از راه های دیده شدن، دوست داشتن خود با این شرایط است. آیا شما خودتان را دوست دارید؟ فرقی نمی کند که وزن تان 70 یا 100 کیلو یا بیشتر باشد. آیا خودتان را می بینید؟

چگونه در خواب لاغر هم شویم؟

برگرید مبه سوال اصلی این مطلب، چگونه در خواب هم لاغر شویم و لاغر بمانیم؟

چاقی می کشد. چاقی هم از طرف بیرون (نگاه دیگران) انسان را اذیت می کند و هم از درون (خود شخص چاق) باعث رنجش وی می شود. ولی چه کار کنیم که به چاقی توجه نکنیم؟ چگونه در خواب هم لاغر شویم؟

 در هر صورت چاقی با یک عامل بیرونی و یک فشار درونی همراه است

با نگاه دیگران و حالت تمسخر کار دفاعی که بدن برای راهایی چاقی است. یعنی نگاه زشت اطرافیان باعث استرس و استرس هم باعث افزایش وزن می شود. معمولا خانم هایی که حتی احساس عدم امنیت می کنند چاق می شوند و  چاقی بی رویه رو به جلو است.

این دختر خانم قصه ما نیز خودش را دوست نداشت. او با خود فکر  می کرد که هیچ کسی او را دوست ندارد و اعتماد به نفس خیلی پایینی داشت. احساس خود کم بینی عجیبی که بعضی انسان ها دارند، او نیز خودکم بینی عجیبی داشت.

حتما در اطراف خود دقت کنید کسانی که خودشان را دوست دارند معمولا اندام متوازنی دارند و می توان گفت آنها لاغر هستند. ولی برعکس کسانی که به خودشان احترام نمی گذارند و خودشان را دوست ندارند اغلب چاق هستند.

وقتی من بیماران خودم را بررسی می کنم همین موضوع را درک می کنم. متاسفانه احساس بسیار بدی است ولی یک واقعیت تلخ می باشد. راه کار چیست؟ حالا چه کار کنیم که خودمان را دوست داشته باشیم؟ البته قبل از اینکه به چگونه در خواب لاغر شویم بپردازیم.

1- بهترین ویتامین برای افزایش انرژی

رژیم لاغری در خواب

رژیم لاغری در خواب

در ادامه مقاله چگونه در خواب لاغر شویم (لاغرفیت) می خواهم از شما سوالی بپرسم. به نظر شما بهترین ویتامین برای افزایش انرژی کدام است؟ شاید بگویید فلان مولتی ویتامین که حاوی ویتامین و املاح معدنی فراوان است، بهترین ویتامین برای افزایش انرژی می باشد.

با توجه به جواب شما که معمولا مورد تایید است توجه شما را به نکته باریک تر از مویی جلب می کنم. احتمالا تا حالا فکر آن را هم نکرده اید. آن نکته این است:

پس از یک روز پر مشغله و شلوغ به منزل می آیید و اگر خانم باشید تازه کارهای منزل شما شروع می شود. پس از کارهای فراوان و معمول منزل می خواهید به رختخواب خود بروید و استراحت کنید. توجه کنید که ساعت چه زمانی را نشان می دهد.

معمولا اگر بتوانید ساعات پایانی شب می خوابید. برخی نیز بعد از ساعت ۱۲ به رختخواب می روند و ممکن است با گوشی یا با فکر کردن به تمام موضوعات نتوانند سریع بخوابند. با تمام این خستگی های جسمی و روحی می خوابید

صبح که از خواب بیدار می شوید متوجه می شوید که قبراق و سرحال هستید و افزایش انرژی جسمی خودتان را متوجه می شوید. آیا تاکنون اینچنین بوده اید؟ اگر بگویید آقای مردانی من اینگونه نبوده ام، من فکر می کنم تقلب می کنید. حتما در طول زندگی بارها برای شما اتفاق افتاده است.

حتی اگر بین روز مثلا بعد از ظهر وقت خواب داشته باشید تجربه بالا قابل اثبات است. من خودم وقتی بعد از ظهر چند دقیقه (معمولا بین ۵ تا ۱۵ دقیقه) می خوابم، انرژی و توان جسمی و فکریم افزایش می یابد. امتحان کنید.

2- خودتان را دوست داشته باشید تا لاغر شوید

این دختر خانم دانشجو به نظر من خودش را دوست نداشت. اصلا به آن فکر نمی کرد که من هم یک انسان بی نظیر هستم. استرس و دلشوره دائمی او را رنج می داد. او می گفت:‌ وقتی جلو آینه می روم، حس خوبی ندارم از خودم متنفر می شوم.

این گفته او که می گفت: سعی می کنم زیاد جلو آینه نروم، نیز یک حس بدی به او می داد. او دختر  بی نظیر و معرکه ایست، ولی افسوس که حس استرس و خود کم بینی از درخشش وی جلو گیری می کرد.

واکنش بدن به استرس:

در زمانی که استرس داریم، هورمون کورتیزول ترشح می شود. هورمون کورتیزول هورمون استرس است. در هنگام استرس هورمون کورتیزول سبب افزایش چربی در ناحیه اطراف شکم می شود

برای اینکه به این سوال که چگونه در خواب لاغر شویم باید بگویم با خواب راحت و بدون استرس می توانید لاغر شوید. اگر می خواهید بدانید که چگونه در خواب لاغر شویم، باید بتوانیم به مشکلات استرس خود غلبه کنیم.

این نکته ظریف را دقت کنید:‌ من از شما خواهش می کنم این توصیه و هدیه من به شما را انجام دهید. می پرسید چطور انجام دهم؟ به شما می گویم بی رحمانه انجام دهید.

 • اگر خودتان را دوست نداشته باشید دیگری شما را دوست نخواهد داشت
 • اگر خوتان را دوست داشته باشید دیگران نیز شما را دوست خواهند داشت
 • اگر به خودتان احترام نگذارید کسی به شما احترام نمی گذارد
 • اگر به خودتان احترام بگذارید دیگران نیز به شما احترام می گذارند

3- با اعتماد به نفس چگونه در خواب لاغر شویم 

آیا شما از آن دسته آدمهایی هستید که دیگران برای شما مهم هستند؟ یا بهتر بگویم از خود می گذرید چون می خواهید دیگران خوشحال شوند؟ خود را نمی بینید تا دیگران دیده شوند؟ از حرف دیگران خجالت می کشید؟

با خود می گویید: نکنه طرف مقابل ناراحت بشه؟

من از بیماران خودم که اینچنین هستند یک سوال جالب می پرسم. می دانید آن سوال کاربردی و موثر چیست؟ از آنها می پرسم، تا کی و تا چه زمانی می خواهید اینطوری زندگی کنید؟

دوست عزیز از شما هم می پرسم،‌ تا کی؟ یک ماه دیگر، یک سال دیگر. دوباره می گویم: تا آخه تا کی؟ خواهش می کنم این سوال را جدی بگیرید. از خودتان هم بپرسید، آخه تا کی؟ بسه دیگه.

من به شما می گویم: مگه شما گناه کرده اید؟ آیا با ماشین به کسی زده اید و فرار کرده اید؟ چرا خودتان را نمی بینید. شاید فکر کنید این مورد چه ربطی به کاهش وزن و کالری سوزی هنگام خواب دارد؟ افرادی که عزت نفس و اعتماد به نفس پایینی دارند، این احساس ناخوشایند را به خوابشان هم منتقل می کنند.

همین نکته ساده باعث می شود کاهش وزن در خواب برای خیلی ها رویا باشد، چون نمی دانند موضوعا از کجا آب می خورد؟

4- افزایش انرژی می تواند موجب لاغری در خواب شود

مردم اغلب فکر می کنند با غذا خوردن انرژی می گیرند ولی باید بدانید که خواب خوب و مناسب انرژی فراوانی به شما هدیه می دهد. می خواهم قضیه ای را برای شما بگویم که در شبانه روز آن را تجربه می کنید. بعد از کارهای روزانه و در آخر شب بسیار خسته می شوید. خستگی، بی حوصلگی، کلافگی و خواب آلودگی شما را احاطه می کند.

در هر صورت می خوابید و صبح که بیدار می شوید انرژی شما هزار برابر می شود، این انرژی دریافتی از طریق خواب می باشد. حالا اگر نخوابیده بودید هر مقدار غذایی هم که می خوردید نمی توانست این سرزندگی و افزایش توان و انرژی را به شما بدهد

اگر عادت دارید بعد از ظهر هم کمی بخوابید متوجه می شوید که باز هم انرژی زیادی را از خواب کسب می کنید. این تجربه را معمولا همه افراد داشته و دارند. افزایش انرژی باعث می شود توان بیشتری در زمان بیداری داشته و با انگیزه بالاتری بتوانید ورزش و فعالیت های بدنی داشته باشید. این دقیقا به معنای کالری سوزی هنگام خواب است.

پیشنهاد می کنم کلیپ افزایش انرژی با خواب مناسب را از آپارات ببینید.

5- برای کم کردن وزن در خواب خودتان را ببینید و تصور کنید

فواید رژيم غذایی قلیایی (لاغرفیت)

اگر خودتان را نبینید، دیده نمی شوید، بله فکر می کنم درست می گویم. وقتی حتی شما خودتان را نبینید، چطور انتظار دارید دیگران شما را ببینند؟

شاید بپرسید این خود خواهی است، ریا کاری است. یا هر پرسشی که به نوعی حس خودزنی و خود کم بینی در آن وجود داشته باشد. به نظر من این خود خواهی نیست.

اگر این رفتار را داشته باشید، لاغر می شوید. چون استرس نخواهید داشت. می پرسید آقای مردانی چگونه در خواب لاغر شویم؟ به شما می گویم از استرس فرار کنید.

البته از کجا معلوم که من درست می گویم؟ خودتان با خودتان روراست باشید. آیا چنین است یا خیر؟

6- چگونه یک برنامه رژیم غذایی برای لاغری موثر است

آری وقتی آرامش داشته باشید می توانید لاغر شوید. حالا متوجه شده اید که چرا بیشتر کسانی که رژیم می گیرند موفق نمی شوند؟ چگونه در خواب لاغر شویم را می توانید با آرام خوابیدن تجربه کنید.

آنهایی که آرامش ندارند راحت نیستند. من به همین دختر خانم گفتم: راحت زندگی کن. به شما هم می گویم: راحت زندگی کنید و سخت نگیرید. این یک اصل برای کاهش وزن و لاغری در خواب می باشد.

چگونه در خواب لاغر شویم هم همین است. اگر استرس نداشته باشید حتی در خواب هم لاغر می شوید

پس این نکته را صد بار با خودتان تکرار کنید که لاغری با خواب زمانی اتفاق می افتد که آرامش داشته باشید و راحت بخوانید. برای خودتان احترام قائل باشید.

کسانی که آرامش ندارند و استرس دارند خواب آرامی هم ندارند، حتی در خواب هم چاق می شوند. چون استرس سبب ترشح هورمون کورتیزول شده که آن هم باعث چاق شدن می شود.

دوست عزیز و گرامی در صورت استرس یک لیوان شربت آبلیمو عسل بخورید. یک قاشق عسل، یک قاشق آبلیمو و یک لیوان آب. این شربت از استرس شما جلوگیری می کند. امتحان کنید و نتیجه آن را نیز مشاهده نمایید. نوشیدن همین معجون ساده کمک زیادی برای لاغر شدن در خواب خواهد کرد.

7- با ضمیر باطن چگونه می توانیم در خواب لاغر شویم 

قبلا در لاغرفیت گفتم که انسان دارای دوضمیر است:

 1. ضمیر خود آگاه که حدود یک درصد است
 2. و ضمیر ناخود آگاه که حدودا 99 درصد می باشد

یک مثال جالب برای اینکه شما خیلی خوب آنرا یاد بگیرید:‌ یک کشتی بزرگ را در دریا در نظر بگیرید. کشتی به خودی خود هیچ شعور و فکری ندارد ولی خیلی بزرگ و عظیم الجثه می باشد. ولی ناخدای کشتی در مقابل کشتی خیلی کوچک و در عین حال با تفکر و شعور است.

کشتی نمی داند به کجا می رود ولی ناخدا می داند و کشتی را هدایت می کند. هواپیما و خلبان، کشاورز و مزرعه نیز از اینگونه مثالها هستند.

فکر شما همان ناخدا است. که می داند چه می خواهد و فقط یک درصد می باشد و قدرت تفکر و تعقل می باشد.

ضمیر ناخود آگاه مثل قطعه بزرگ یخ است که ما نمی توانیم آنرا ببینیم و فقط قسمت کوچک آن یخ که بالای آب است را می بینیم. ما دارای جسم هستیم، ما می بینیم، حرف می زنیم، لمس می کنیم و همه اینها فقط 1 درصد است و به آن ضمیر خود آگاه می گوئیم و 99 ضمیر ناخود آگاه می باشد که کاملا تابع ما می باشد.

ما برای آنکه به این سوال جواب بدهیم که چگونه می توانیم در خواب لاغر شویم از این ضمیر ناخود آگاه استفاده می کنیم

این تجربه را داشته اید که اگر با خود بگوئید غذای من خوشمزه می شود، آن غذا خوشمزه می شود و بالعکس اگر با خود بگوئید که غذای من خوب نمی شود، واقعا خوب نمی شود. این کار ضمیر ناخودآگاه است.

حالا با خود بگوئید چگونه می توانیم در خواب لاغر شویم و هنگام خواب با خود این جمله را بگوئید.

اگر شما با خود بگوئید که من لاغر می شوم آن ضمیر ناخود آگاه که 99  درصد است به شما کمک می کند که لاغر شوید و یک نیروی بیکران دارد.

در زمان بچگی ما یک کارتون پخش می شد به اسم گالیله. در آن کارتون یک شخص وجود داشت که همیشه منفی بافی می کرد و همیشه آیه یاس می خواند. اگر این کارتون را ندیده اید از بابا یا مامان خود درباره آن تحقیق نمائید.

آنها حتی گویش آن بند انگشتی منفی باف را در گالیور یادشان است. از آنها خواهش کنید که مثل او صحبت کنند.

صبر کردن کافیست، شروع کنید

در کنار استفاده از تکنیک های رژیم لاغری در خواب از فروشگاه لاغرفیت دیدن کنید. اگر از وزن خود خسته شده اید، از دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی کمک بگیرید. در طی این دوره تصویری همراهتان هستم تا به خواسته خود برسید و تناسب اندام را تجربه کنید.

از اینکه مقاله چگونه در خواب لاغر شویم را مطالعه کردید متشکرم. سوالاتتان را در بخش نظرات با من و دیگران در میان بزارید.

محمود مردانی مشاور تغذیه آنلاین در سایت لاغرفیت 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.lagharfit.com/?p=2259
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
محمود مردانی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه در خواب لاغر شویم؟ (7 راه لاغری در خواب)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2  +  5  =  

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

پشتیبانی
X

X

معمولا کمتر از 30 دقیقه پاسخ می دهیم

محمود مردانی
مشاوره قبل و بعد از خرید محصولات

امیر
فقط سوالات و مشکلات فنی

برای پرسش از پزشک کلیک کنید