0
0

چه عواملی باعث اضافه وزن و چاقی می شود (6 دلیل)

252 بازدید
چه عواملی باعث اضافه وزن و چاقی می شود (6 دلیل)

چه عواملی باعث اضافه وزن و چاقی می شود (6 دلیل)، عوارض چاقی و اضافه وزن چیست؟ من محمود مردانی مشاور سایت لاغرفیت می خواهم در این مطلب قصد دارم عوامل ایجاد چاقی و عوارض چاقی را توضیح دهم. عوارض چاقی  نیز بسیار زیاد و متنوع هستند. حتی کودکان نقاشی در مورد چاقی و اضافه وزن را نیز کشیده اند. عکس چاقی و اضافه وزن نیز در اینترنت فراوان است. اینها این مطلب را می رسانند که به هر دلیل که چاق شده اید باید لاغر شوید.

عوامل ایجاد چاقی

چه عواملی باعث اضافه وزن و چاقی می شود (6 دلیل)

شاید شما هم بخواهید بدانید که راستی علت چاقی چیه؟‌ یکی می گفت آخه من هر کاری می کنم لاغر نمیشم خودم را به هر دری زدم. هر کی هر چی گفته انجام دادم ولی نتونستم وزنمو کم کنم. این مقاله چاقی و اضافه وزن حتما به کار شما می آيد.

هر رژیمی که بگید، هر دارویی که فکر کنید من استفاده کردم اما دریغ از یک گرم لاغری. پیاده روی هم کردم تازه پلاستیک به دور شکمم هم بستم که عرق کنم و لاغر بشم، ولی لاغر نشدم که نشدم.

پس چه کار کنم؟ دیگه از دست وزنم خسته شدم چیکار کنم لاغر بشم. این جملات بخشی از کلاف سردرگم کاهش وزن و لاغری برای خیلی از شما به شمار می رود .

 بیش از 60 درصد از جمعیت ایران را افرادی تشکیل می دهند که اضافه وزن دارند و یا اینکه به چاقی مبتلا شده اند.

متاسفانه حدود شصت درصد جامعه ایران اضافه وزن دارند و یا اینکه چاق هستند. ولی اگر شما قصد لاغر شدن دارید نیاز است اول عوارض چاقی و عواملی که از لاغری جلو گیری می کند را بشناسید و بدانید که چه عواملی باعث چاقی میشود. بعضی از عوامل چاق کننده عبارتند از:

19 علت چاقی و اضافه وزن

بعضی از دلایل چاقی و اضافه وزن به شرح زیر است:

بخور عیدهبخور حیفه
بخور مفته
بخور تبركه
بخور دیگه گیرت نمیاد
بخور همین یه امشبه از فردا نخور
بخور مگه سالی چندبار تولده
بخور عروسیه

بخور یک شب که هزار شب نمیشه
بخور جشنه
بخور سیزده به دره
بخور فردا میخای روزه بگیری
بخور شیرینی نامزدیه
بخور شیرینی زایمانه
بخور میخوای درس بخونی
بخور شب یلداس. یه بار تو سال یلدا میشه
بخور دیگه اومدیم بیرون خوش بگذرونیم
بخور اومدی مهمونی تو خونه خودت نخور

بخور ان شاءالله از فردا رژيم می گیری
بخور پول دادیم نريزيم بره….

افزایش 10 کیلو گرم وزن یا بیشتر به همین سادگی ها اتفاق می افتد.

 دلایل چاقی و اضافه وزن و کم خوری:

دلایل چاقی و اضافه وزن و کم خوری:

اجداد ما وقتی شکار می کردند به وفور غذا داشتند.

 

عوامل چاقی و اضافه وزن بسیار زیاد هستند. در اینجا قصد داریم برخی از این دلایلی که سبب چاقی و اضافه وزن می شوند را نام می بریم. آیا می دانید کم خوری باعث چاقی می شود؟ بله تعجب نکنید.

شاید سوال کنید آقای مردانی چرا کم خوری باعث چاقی و اضافه وزن می شود؟ شاید هم سوال کنید عوامل چاقی چسیت؟ در پاسخی می گویم: اجداد غار نشین ما در حدود پنجاه هزار سال قبل یا در ضیافت و میهمانی بودند و یا اینکه در گرسنگی به سر می بردند.

آنها وقتی که حیوان عظیم الجثه ای را شکار می کردند غذا به وفور وجود داشتند. همگی از آن حیوان تغذیه می می کردند. ولی ممکن بود یک یا دو هفته هم اصلا نتوانند شکار کنند و در گرسنگی مفرط به سر برند.

آنها وقتی که حیوان عظیم الجثه ای را شکار می کردند غذا به وفور وجود داشتند. همگی از آن حیوان تغذیه می می کردند. ولی ممکن بود یک یا دو هفته هم اصلا نتوانند شکار کنند و در گرسنگی مفرط به سر برند. در این هنگام سوخت و ساز بدن آنها به شدت پائین می آمد که انرژی زیادی نسوزانند.

بدن آنها مقاومت می کرد و لاغر نمی شدند. وقتی شما هم کم غذا بخورید، متابولیسم و سوخت و ساز بدنتان به شدت افت می کند و بدن شما در مقابل لاغر شدن مقاوم می شود.

یک مطلب زیبا که چرا چاق می شویم را در سایت لاغر فیت آورده ام. چرا چاق می شویم را با یک دلیل اصلی در آنجا ذکر کرده ام. متهم اصلی چاقی همانجاست.

عوامل چاقی و اضافه وزن و پرخوری:

یکی از دلایل چاقی را می توانیم پرخوری نام ببریم. یعنی اینکه اگر بیشتر از نیاز کالریکی بدن غذا بخوریم، سبب چاق شدن ما می شود. اگر مقدار مصرف غذا با مقدار دریافت غذا مساوی باشد وزن ثابت می ماند. در این صورت دخل و خرج انرژی مساوی است.

اگر دریافت انرژي بیشتر از مصرف انرژي باشد، اضافه دریافت انرژي باعث چاقی شده و از عوامل چاق کننده است.

اگر دریافت انرژي بیشتر از مصرف انرژي باشد، اضافه دریافت انرژي باعث چاقی شده و از عوامل چاق کننده است. ولی اگر بیشتر ازمصرف دریافت کنیم ، کالری اضافی به چربی تبدیل می شود. لیست غذاهای پرکالری و چاق کننده در سایت لاغرفیت می توانید دنبال کنید.

عوامل چاقی و اضافه وزن و هیچ خوری:

ممکن است بپرسید آقای مردانی مگه ممکن است که هیچ خوری باعث چاقی و اضافه وزن شود؟ بله دقیقا همین طور است چون سوخت و ساز بدن در این شرایط کم شده و جلو گیری از کاهش وزن می شود.

عده ای از مراجعین من می گویند من صبحانه نمی خورم، شام هم نمی خورم ولی روز به روز چاق تر می شوم.

یکی از عوامل چاقی و اضافه وزن نخوردن صبحانه است. این یک معامله باخت باخت است چون هم کم می خورند و هم باعث چاقی آنها می شود. یک موضوع خیلی مهم دیگر این است که مثلا حذف کربوهیدرات مشکل اساسی برای شما ایجاد می کند.

در باره چاقی

بعنوان نمونه بعضی ها می گویند ما کربوهیدرات نمی خوریم. همین کار خیلی خطر ناک است، چون وقتی غذا و علی الخصوص کربوهیدرات مثل برنج و ماکارونی و نان نخورند عضلات آنها تحلیل می رود. قلب و کلیه و معده و دستگاههای داخلی بدن هم عضلانی هستند و تحلیل می روند.

این کار بسیار خطرناکی است. عاقل آن است که اندیشه کند پایان را.همچنین ضرر دیگری که به این دوستان می رسد این است که آنها لاغر نمی شوند.

تازه چاق تر هم می شوند و این یک معامله کاملا دو سر ضرر است. به نظر شما این کارعاقلانه است؟ به نظر من که به هیچ وجه کار عاقلانه ای نیست.

اگر می خواهید لاغری سریع داشته باشید رژيم لاغری 20 کیلویی را ببینید.

دلایل چاقی بعد از ازدواج

دلایل چاقی بعد از ازدواج را در مقاله ای تحت عنوان علت بزرگ شدن شکم و چاق شدن بعد از ازدواج در سایت لاغرفیت آورده ام. این مقاله را از دست ندهید چون چند دلیل عمده چاقی عروس خانم ها را می توانید در انجا بخوانید.

کلیپ ویدئویی دوره یک ماهه رژيم لاغری را از آپارات مشاهده بفرمایید. روی دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی کلیک کنید.

عوامل چاقی و اضافه وزن و بی خوابی:

معمولا هورمونهای تنظیم ساعت بدن سر شب ترشح می شوند. برای پیشگیری از چاقی باید زود بخوابید. ساعت خواب بدن به خواب مناسب نیاز دارد وقتی  که زود بخوابید هورمون ملاتونین ترشح می شود. ساعت ۱۱ معمولا بهترین زمان برای خواب و ترشح هومونهای بدن است.

یکی از مراجعان من بانوی میانسالی بود که عنوان می کرد من ۵ صبح می خوابم. او می گفت خوابم نمی بره، ایشان چاق شده بود. به وی آموزش دادم و خوشبختانه توانستند ساعت حدود ۱۲ شب بخوابند.

در قرآن عزیزسوره نباء می خوانیم که: ما خواب را برای شما مایه آرامش قرار دادیم. کسی که خواب خوبی ندارد، بیداری خوبی هم نخواهد داشت. شما حتما متوجه شده اید که وقتی در طول شب یک خواب خوب دارید فردا سرحال تر هستید.

وقتی دیر می خوابید و خواب خوبی ندارید فردای شما کسل کننده است. این یعنی عدم تنظیم هورمونهای بدن مثل هورمون خواب یا ملاتونین.

حتما مقاله کاهش وزن و لاغری با سحر خیزی را بخوانید. چون میزان خواب برای لاغری را در آنجا توضیح داده ام.

عوامل چاقی و اضافه وزن و نخوردن صبحانه:

یکی از راه های پیشگیری از چاقی و اضافه وزن، صبحانه خوردن است. یک دلیل محکم چاقی نخوردن صبحانه است. وقتی فردی صبحانه می خورد گرسنه تر می شود. وقتی صبحانه نمی خورد با خود می گوید تا ظهرکه زمانی نمانده است دیگه ناهار می خورم.

وقتی صبحانه می خوریم و گرسنه تر می شویم، چون سوخت و ساز بدن زیاد می شود. خود این افزایش متابولیسم بدن، چربی سوز است. وقتی صبحانه نمی خوریم باید بدانیم که ساخت چربی بدن افزایش می یابد.

محققان نخوردن صبحانه را عامل چاقی خانم های جوان می دانند. پس شما حتی اگر گرسنه هم نیستید صبحانه بخورید تا سوخت و ساز بدن خود را زود تر شروع کنید. حتی اگر یک لقمه هم که شده بخورید تا لاغر شوید. گر چه با لاغرفیت لاغر می شود.

آیا می دانید باید چه صبحانه ای برای لاغری خور بخورید؟ مقاله صبح ناشتا برای لاغری چی بخورم را مطالعه فرمایید.

استرس یکی از عوامل مهم چاقی و اضافه وزن است:

یک بانوی جوان می گفت: وقتی من استرس دارم فقط و فقط می خورم ولی نمی دانم چی می خورم.

استرس به شدت چاق می کند.

در استرس و اضطراب خوردن یعنی تنبیه خود. یعنی وقتی در شرایط استرس قرار می گیریم و زورم نمی رسد، آن غصه ها را به خودم می ریزم و این یک خود تنبیهی است. یعنی با خوردن خودم را تنبیه می کنم. متاسفانه بعد از آن احساس تنفر از خوردن پیش می آید و از خود نیز متنفر می شویم.

ولی دیگر نمی شود کاری انجام داد چرا که من بیشتر از مقدار مورد نیازم خورده ام. اگر استرس لاغر شدن دارید مقاله روانشناسی لاغری و موانع ذهنی را مطالعه بفرمایید.

این استرس باعث چاقی خیلی از انسانها شده است. شاید شما هم یکی از آنها باشید. ولی اصلا نگران نباشید. کمکتان می کنم تا به وزن ایده آل خودتان برسید و از شر چاقی و اضافه وزن راحت شوید. یک بار برای همیشه لاغر شوید و لاغر بمانید.

از اینکه این مطلب را از سایت لاغرفیت مطالعه کردید متشکرم، محمود مردانی مشاور تغذیه

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.lagharfit.com/?p=1127
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
محمود مردانی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چه عواملی باعث اضافه وزن و چاقی می شود (6 دلیل)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

X

X

معمولا کمتر از 30 دقیقه پاسخ می دهیم

محمود مردانی
مشاوره قبل و بعد از خرید محصولات

امیر
فقط سوالات و مشکلات فنی